Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
«ЗАТВЕРДЖЕНО»
рішенням зборів суддів
Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області
від 25 березня 2025 року № 2
ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ
АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ДОКУМЕНТООБІГУ
СВІТЛОВОДСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
1.1. Засади використання автоматизованої системи документообігу Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області (далі - Засади) визначають особливості застосування Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 11 листопада 2024 року №39 Світловодським міськрайонним судом Кіровоградської області ( далі - Положення про АСДС) .
1.2. Засади розроблені відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Цивільного процесуального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Положення про автоматизовану систему документообігу суду затвердженого Рішенням Ради суддів України від 11.11.2024 року № 39.
2.1. Збори суддів Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області (далі-суд) встановлюють порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду відповідно до визначених Положенням про АСДС повноважень.
2.2. У Світловодському міськрайонному суді Кіровоградської області (далі-суд) для функціонування АСДС використовується комп’ютерна програма "Д-3", розроблена адміністратором автоматизованої системи для загальних судів.
2.3. Технічний супровід та підтримка працездатності АСДС здійснюються адміністратором автоматизованої системи на підставі укладених договорів з Територіальним управлінням ДСА України.
3.1. Визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою шляхом:
3.2. В суді для всіх суддів визначено спеціалізацію з розгляду кримінальних, цивільних,адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення, розгляд кримінальних проваджень щодо неповнолітніх, слідчий суддя.
3.3. Формування колегій суддів, якщо справа підлягає розгляду колегіальним складом, здійснюється автоматичним розподілом з усього складу суддів.
3.4. В суді встановлено коефіцієнт навантаження розгляду справ судді, який займає адміністративну посаду голови суду - 90 % .
3.5. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:
3.5.1. за два місяці до закінчення повноважень судді;
3.5.2. за чотирнадцять календарних днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів;
3.5.3. за один робочий день до початку відпустки, якщо її тривалість становить один календарний день;
3.5.4. за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить від двох до тринадцяти календарних дні;
3.5.5. у період відпустки судді;
3.5.6. за один робочий день до відрядження (за три робочі дні - якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;
3.5.7. під час тимчасової непрацездатності судді;
3.5.8. за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування тощо без відбуття у відрядження та в дні перебування судді на зазначених заходах (за наявності наказу голови суду).
3.5.9. у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя - з моменту прийняття рішення про призначення/обрання.
3.6. У випадку знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи , розподіл справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла, кримінальні провадження, де особу затримано або обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою тощо) проводиться керівником апарату суду між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів (за продовжуваним списком), з урахуванням спеціалізації.
3.7.Розподіл справ у вихідні та святкові дні здійснюється черговому слідчому судді у спосіб, визначений рішенням зборів судів на підставі наказу голови суду.
4.1. Матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною 2 статті 334 Кримінального процесуального кодексу України передаються раніше визначеному у справі судді для вирішення питання про їх об’єднання. У разі, якщо судом прийнято рішення про відсутність підстав для об’єднання кримінальних проваджень – матеріали кримінального провадження ухвалою суду повертаються до канцелярії для проведення автоматизованого розподілу в загальному порядку.
4.2. Якщо до суду надійшли матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження (ч.2 ст. 334 КПК України), а відносно судді, в провадженні якого перебуває справа мають місце обставини, передбачені п. 3.5 Засад, або цей суддя приймав участь у кримінальному провадженні, як слідчий суддя - такі матеріали кримінального провадження передаються на автоматизований розподіл.
4.3. Якщо до суду надійшли матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої здійснюється судове провадження декількома суддями, ці матеріали в порядку ч. 2 ст. 334 КПК України для вирішення питання про їх об’єднання передаються судді, який останнім отримав кримінальне провадження щодо цієї особи. У разі , якщо відносно цього судді мають місце обставини, передбачені п. 3.5 Засад - матеріали кримінального провадження підлягають автоматизованому розподілу.
4.4. Клопотання слідчого, прокурора, інших учасників кримінального провадження, скарги , які надійшли до суду в порядку КПК України в межах одного кримінального провадження передаються на розгляд слідчому судді, який в даному кримінальному провадженні визначений першим. У разі, якщо відносно цього слідчого судді мають місце обставини, передбачені п.3.5 Засад (крім п.п. 3.5.2 Засад) – іншому слідчому судді, раніше визначеному в цьому кримінальному провадженні за хронологічним порядком.
4.5. У випадках, коли відносно раніше визначеного слідчого судді (слідчих суддів) мають місце підстави, передбачені п.3.5 Засад ( крім п.п. 3.5.2 Засад), клопотання та скарги в межах одного кримінального провадження підлягають автоматизованому розподілу.
4.6.У випадку, коли відносно раніше визначеного слідчого судді мають місце підстави, передбачені п.п. 3.5.2 Засад:
- клопотання в межах одного кримінального провадження передаються цьому слідчому судді не пізніше, ніж за 3 робочі дні до початку відпустки;
- скарги в межах одного кримінального провадження передаються цьому слідчому судді не пізніше, ніж за 5 робочих днів до початку відпустки.
4.7. Скарги, розглянуті в порядку КПК України, судові рішення у яких скасовані апеляційним судом і направлені до суду на новий розгляд, підлягають автоматизованому розподілу, а у разі, коли в межах цього ж кримінального провадження визначено іншого слідчого суддю - передається цьому судді.
4.8. Клопотання слідчого та прокурора, які надійшли до суду у вихідні чи святкові дні в порядку КПК України передаються на розгляд черговому слідчому судді.
4.9. Обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру , які були повернуті прокурору на підставі п. 3 ч.3 ст.314 КПК України і надійшли до суду повторно, передаються на розгляд тому судді, який приймав рішення про їх повернення. За наявності обставин, визначених п. 3.5 Засад – передаються на автоматизований розподіл.
4.10. Кримінальне провадження, у якому апеляційним судом скасовано ухвалу про повернення обвинувального акту (клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру) прокурору, після повернення з апеляційного суду передається на автоматизований розподіл.
4.11. Клопотання, подання про вирішення питань, пов’язаних з виконанням вироку, передаються судді, який розглядав дане кримінальне провадження. За наявності обставин, визначених п. 3.5 Засад – передаються на автоматизований розподіл.
4.12. Кримінальні провадження, що надійшли для вирішення питання про виправлення описок та помилок, роз’яснення судового рішення передаються раніше визначеному головуючому судді, незалежно від наявності обставин, визначених п. 3.5 Засад.
5.1. Судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз’яснення судового рішення передаються раніше визначеному у справі судді, незалежно від наявності обставин, визначених п. 3.5 Засад.
5.2. Судові справи про перегляд заочного рішення передаються раніше визначеному у справі судді, незалежно від наявності обставин, визначених п. 3.5 Засад.
5.3. Судові справи, які надійшли до суду в порядку розділу VI ЦПК України ( процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень у цивільних справах), розділу VІІ ЦПК України ( судовий контроль за виконанням судових рішень) передаються раніше визначеному у справі судді. За наявності обставин, визначених п. 3.5 Засад – передаються на автоматизований розподіл, крім випадку, коли до виходу на роботу такого судді залишилося не більше 3 робочих днів.
5.4. Зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження передаються судді, у провадженні якого перебуває справа.
5.5. Заяви про відновлення втраченого судового провадження передаються раніше визначеному у справі судді, незалежно від наявності обставин, визначених п. 3.5 Засад.
5.6. Заяви про забезпечення позову передаються раніше визначеному у справі судді, а у разі його фактичної відсутності з підстав , визначених п. 3.5 Засад - підлягають автоматизованому розподілу.
5.7. Заяви про забезпечення доказів передаються раніше визначеному у справі судді, незалежно від наявності обставин, визначених п. 3.5 Засад.
5.8. Судові справи про повернення судового збору передаються раніше визначеному у справі судді, незалежно від наявності обставин, визначених п. 3.5 Засад.
6.Порядок розподілу справ про адміністративні правопорушення в окремих випадках.
6.1.Судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день, передаються раніше визначеному у справі судді.
6.2 Матеріали справи про адміністративні правопорушення, які надійшли до суду в порядку виконання, передаються раніше визначеному у справі судді, а у разі наявності обставин, визначених п. 3.5 Засад - підлягають автоматизованому розподілу.
6.3. Матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли до суду повторно після належного оформлення, передаються на розгляд тому судді, якому вони були розподілені вперше. У разі фактичної відсутності цього судді - підлягають автоматизованому розподілу, крім випадку, коли до виходу на роботу такого судді залишилось не більше 5 робочих днів.
7.1. Повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями застосовується у випадках, визначених Положенням про АСДС та Засадами з метою заміни головуючого судді чи члена колегії.
7.2. У разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи, повторний автоматизований розподіл справи проводиться за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки).
7.3.Заміна присяжного у справі здійснюється за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду на підставі подання головуючого судді у випадках:
- повідомлення присяжним про настання обставин, що унеможливлюють в подальшому його участь у розгляді даної справи;
- повторної неявки присяжного, належним чином повідомленого про час та місце проведення судового засідання, без поважних причин або неповідомлення про причини такої неявки.
8.Прикінцеві та перехідні положення
8.1.Засади затверджуються Рішенням зборів суддів і вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.
8.2.У разі внесення змін до Засад збори суддів відповідного суду новим рішенням затверджують відповідні зміни до Засад.
8.3.Засади (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.
8.4.Питання щодо порядку функціонування автоматизованої системи документообігу Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області не визначені в Засадах, регулюються Положенням про АСДС.