flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

             ЗАТВЕРДЖЕНО

                                Наказом Світловодського

                 міськрайонного суду  Кіровоградської області

                         № 31-а від 21 квітня 2021р.

Правила

роботи Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області в умовах карантину.

  1. 1. Загальні положення

1.1. Правила роботи Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області під час дії карантину (далі-Правила) розроблено відповідно до Рішення Вищої ради правосуддя від 01 квітня 2021 року № 763/0/15-21, яким рекомендовано судам усіх інстанцій та юрисдикцій застосовувати у діяльності уніфіковані рекомендації для судів щодо безпечної роботи в умовах карантину.

1.2. Цими Правилами визначено рекомендований порядок, з урахуванням протиепідемічних заходів під час дії карантину,  щодо:

         1.3. Працівники апарату суду, працівники правоохоронних органів, учасники судового розгляду та особи, які не є його учасниками (відвідувачі, вільні слухачі, представники засобів масової інформації тощо) повинні дотримуватися цих Правил.

          1.4. Контроль за дотримання цих Правил покладається на керівника апарату суду.

          1.5 Примірник цих Правил розміщується в приміщенні суду, перед пунктом пропуску, на видному та доступному для відвідувачів місці та на сайті суду.

  1. Порядок пропуску осіб до приміщення суду

 2.1 Забороняється допуск у приміщення суду та в судові засідання осіб з ознаками респіраторних захворювань: блідість обличчя, почервоніння очей, кашель, а також без одягненої на ніс та рот захисної маски.

 2.2. Рішення про допуск  у судові засідання осіб, які не є учасниками проваджень, приймає головуючий у засіданні суддя.

       2.3. Рекомендована кількість осіб (склад суду, учасники судового розгляду, свідки, вільні слухачі, представники засобів масової інформації), які можуть перебувати в залі судових засідань з урахуванням дотримання фізичної дистанції визначається виходячи з площі залу, а саме:

       2.4  Старший судовий розпорядник повідомляє секретарів судових засідань про кількість осіб, які виявили бажання бути присутніми під час розгляду конкретної справи, як відвідувачі.

      2.5 Секретар судового засідання повідомляє головуючому судді про кількість учасників судового розгляду та кількість відвідувачів, які виявили бажання бути присутніми під час розгляду справи, для прийняття рішення щодо їх допуску в зал судових засідань під час карантину.

      2.6. Забороняється самостійне переміщення учасників судового процесу по приміщенню суду.

  1. Організація робочого процесу в умовах карантину

        3.1.  В період дії карантину, особистий прийом громадян керівництвом суду не проводиться.

        3.2. Учасникам судових процесів роз’яснюється право подавати до суду заяви про розгляд справ без їх участі на підставі наявних  у справах матеріалів.

  3.3. За заявою учасника судового провадження, він може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції (дистанційно) поза межами приміщення суду за наявності відповідних технічних умов.

  3.4. Розгляд судових справ, які  згідно процесуального законодавства потребують негайного вирішення (клопотання слідчих, кримінальні провадження, у яких обвинувачені утримуються під вартою, тощо)   проводити у загальному порядку.

 3.5. Ознайомлення учасників судового процесу з матеріалами судових  справ здійснюється  в дистанційному режимі  шляхом надсилання сканкопій матеріалів судової справи на електронну адресу, зазначену у відповідній заяві (за наявності такої технічної можливості).

3.6. Громадянам рекомендовано для направлення документів до суду використовувати  засоби поштового зв’язку на адресу суду: вул. Приморська, 48, м.Світловодськ Кіровоградська область та електрону пошту                                 E-mail:inbox@sv.kr.court.gov.ua

     3.7. Кількість та тривалість судових засідань, що призначаються для розгляду протягом робочого дня, може бути зменшено з урахуванням епідеміологічної ситуації.

     3.8.  Судді та працівники апарату суду приймають участь у підготовці та підвищенні кваліфікації в Національній школі суддів України шляхом участі в онлайн-заходах (вебінари, тренінги, круглі столи, фахові дискусії, відеолекції, семінари-практикуми) та дистанційних навчальних курсах.

      3.9.  Керівник апарату суду, у разі виявлення випадків захворювання серед працівників суду, проводить  інструктажі щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції, дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.

  1. Організація протиепідемічних заходів у приміщенні суду

та на робочому місці

           4.1. Працівники суду повинні утримуватися від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань, а в разі виникнення респіраторних симптомів утриматись від відвідування робочого місця, звернутись до сімейного лікаря та дотримуватись його рекомендацій.

             4.2.  Працівники  апарату суду у разі виявлення у відвідувачів ознак гострої респіраторної  хвороби  COVID-19 повинні вживати  невідкладних заходів для видалення цих осіб із приміщення суду, а також для дезінфекції приміщення, в якому перебували такі особи.

             4.3. У разі оформлення листка непрацездатності працівник суду повинен відразу  повідомити  керівника апарту суду про підтвердження в нього гострої респіраторної хвороби COVID-19.

            4.4. Керівник апарату суду забезпечує негайне повідомлення працівників суду про виявлення захворювання  на гостру респіраторну хворобу COVID-19 у працівника суду та необхідність самоізоляції та звернення до сімейного лікаря працівників, які є контактними особами відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я.

          4.5. Інформація щодо виявлення випадку захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19 у працівника суду розміщується на видному та доступному для відвідувачів місці та на сайті суду.

           4.6. Працівники суду здійснюють обробку поверхонь, яких часто торкаються руками (дверні ручки тощо), спиртовмістовними дезінфікуючими засобами (із вмістом не менше ніж 60 % спирту) та  провітрювання (не менше одного разу на дві години) на свої робочих місцях, протягом робочого дня. 

           4.7.Прибиральники службових приміщень здійснюють дезінфекцію приміщень суду, обробку спиртовмісним антисептиком поверхонь, місць для сидіння, обладнання, дверних ручок, вимикачів у залах судових засідань, протягом робочого дня.